Zapotrzebowanie na migrantów zarobkowych z Ukrainy jest nadal wysokie

Autor: www.sadyogrody.pl 22 października 2020 12:53

Zapotrzebowanie na migrantów zarobkowych z Ukrainy jest nadal wysokie Migrantów zarobkowych potrzebuje branża spożywcza / fot. shutterstock

Przede wszystkim migrantów zarobkowych potrzebuje branża spożywcza i firmy logistyczne, w przypadku których występuje sezonowy wzrost produkcji przed Świętami Bożego Narodzenia. Ponadto, polska gospodarka notuje wzrost już czwarty miesiąc z rzędu. Dynamikę ożywienia obserwuje się m.in. w przemyśle spożywczym oraz w sektorach, w których zatrudnionych jest najwięcej Ukraińców.

Dlatego zapotrzebowanie na migrantów zarobkowych z Ukrainy jest nadal wysokie. Takie dane ujawnia Centrum Analityczne agencji zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal.

- Widzimy, że polskie przedsiębiorstwa nadal potrzebują pracowników z Ukrainy. Każdego dnia zwraca się do nas 8-10 firm – naszych obecnych klientów i nowych firm, które potrzebują siły roboczej. Zasadniczo są to przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego. Popyt w tych obszarach jest niezmiennie wysoki, ponieważ branża spożywcza nie ograniczyła produkcji w okresie postoju i teraz nabiera rozpędu przed Świętami - powiedział Tomas Bogdevic, dyrektor generalny agencji zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal.

Według danych GUS produkcja przemysłowa we wrześniu wzrosła o 5,9% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku i o 15,5% w porównaniu z sierpniem. Najwyższe roczne tempo wzrostu występuje w przemyśle spożywczym - 5,8%.  W rankingu Eurostatu Polska jest jednym z trzech krajów europejskich, w których produkcja rośnie nawet w czasie kryzysu.

Przypomnijmy, że na początku pandemii Polskę opuściło około 180 tysięcy obywateli Ukrainy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI