Zamówiła węgiel przez internet. Straciła 4 tys. zł

Autor: SadyOgrody.pl / KPP w Działdowie 20 czerwca 2022 15:21

Zamówiła węgiel przez internet. Straciła 4 tys. zł Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym urwał się, zamówiony opał nie został dostarczony. Kobieta nie otrzymała również zwrotu pieniędzy. / fot. shutterstock

Działdowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia dotyczącego zakupu opału poprzez portal internetowy. W wyniku zdarzenia kupująca straciła blisko 4 tys. zł. a towaru nie otrzymała.

Oszustwa przy zakupie węgla

Do KPP w Działdowie zgłosiła się mieszkanka gminy Działdowo w związku z podejrzeniem oszustwa na jej szkodę. Kobieta kilka dni wcześniej poprzez portal internetowy zakupiła 5 ton opału na zimę. Na poczet zaliczki wpłaciła blisko 4 tys. złotych.

Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym urwał się, zamówiony opał nie został dostarczony. Kobieta nie otrzymała również zwrotu pieniędzy.

Wielu z nas już teraz zaopatruje się w opał na tegoroczny sezon grzewczy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, olej, pelet itp.), sprawdzeniu czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI