Zaliczki dopłat powinny być wypłacane wszystkim rolnikom. Czemu nie są ?

Autor: KRIR 19 maja 2022 14:14

Zaliczki dopłat powinny być wypłacane wszystkim rolnikom. Czemu nie są ? Zaliczki dopłat powinny być wypłacane wszystkim rolnikom. Czemu tak nie jest ?/ fot.shutterstock.com

Obecnie obowiązują zasady wypłacania zaliczek tylko tym rolnikom, którzy nie podlegali w danym roku kontrolom. Budzi to niezadowolenie rolników i poczucie niesprawiedliwego traktowania przez organy władzy państwowej.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 17 maja 2022 r. do Premiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka o podjęcie tematu na forum Unii Europejskiej aby wypłata zaliczek z tytułu należnych rolnikom dopłat bezpośrednich i płatności PROW była niezależna od prowadzenia kontroli u wytypowanych rolników.

Obowiązujące zasady wypłacania zaliczek tylko tym rolnikom, którzy nie podlegali w danym roku kontrolom budzi niezadowolenie rolników i poczucie niesprawiedliwego traktowania przez organy władzy państwowej.

Zdaniem samorządu rolniczego zaliczki powinny być wypłacane wszystkim rolnikom, a po zakończeniu kontroli i wydaniu decyzji należałoby wykonać końcowe rozliczenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI