×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zakup nawozów mineralnych z dopłatą nawet 500 zł do ha

Autor: Łódzka Izba Rolnicza 04 stycznia 2022 11:26

Zakup nawozów mineralnych z dopłatą nawet 500 zł do ha Zakup nawozów mineralnych z dopłatą nawet 500 zł do ha/ Fot. materiały własne

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego zwróciła się do ministerstwa rolnictwa z wnioskiem, aby wprowadzić system wsparcia związany z zakupem nawozów mineralnych.

20 grudnia 2021 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego z udziałem wiceministra rolnictwa Krzysztofa Ciecióry.

W czasie posiedzenia głos zabrał między innymi Krzysztof Nowak – delegat z Rady Powiatowej IRWŁ powiatu zduńskowolskiego, który poprosił, aby rząd RP interweniował między innymi wysokich cen nawozów i innych środków do produkcji rolnej.

Jak powiedział prezes IRWŁ Bronisław Węglewski w ostatnim półroczu na terenie województwa łódzkiego, ale także na terenie całego kraju, wystąpiły trudności z zakupem nawozów mineralnych, głównie azotowych i wieloskładnikowych, ale także nawozów z grup fosforowych i potasowych.

 Wzrost cen nawozów. Aktualny cennik Agrochem Puławy

Wniosek o rekompensaty do zakupu nawozów

Prezes wnioskował, by tak jak w przypadku paliwa rolniczego, wprowadzić rekompensatę do zakupu nawozów mineralnych przynajmniej 500 zł pomocy do 1 ha. 

Odpowiadając na te wnioski Krzysztof Ciecióra, stwierdził, że będzie udzielona pomoc poszkodowanym rolnikom. Prowadzone są również rozmowy z Grupą Azoty, które uruchomią sprzedaż nawozów bezpośrednio rolnikom.

Drogie nawozy. Podwyżki nawet czterokrotne

Wiceminister przekazał, że od marca zostanie także uruchomiony system wsparcia w celu podniesienia rentowności małych gospodarstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI