×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zakończyła się blokada ronda pod Strykowem - czego domagali się rolnicy?

Autor: Sadyogrody.pl/PAP 19 stycznia 2021 16:05

Zakończyła się blokada ronda pod Strykowem - czego domagali się rolnicy? fot. Facebook Agrounia

Około godz. 14 zakończył się protest rolników z Agrounii, którzy blokowali rondo pod Strykowem (Łódzkie), uniemożliwiając normalne podróżowanie drogą krajową nr 14 na odcinku między Łodzią a Strykowem oraz zjazd i wjazd z A2 na węźle Stryków.

Informację o zakończeniu utrudnień przekazał PAP Jacek Pisiecki z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA.

Rolnicy z Agrounii rozpoczęli blokadę ronda w pobliżu skrzyżowania autostrady A1 i A2 około godz. 9. 40 we wtorek. Protestujący domagali się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, z którym chcieli rozmawiać o "tragicznej sytuacji polskiego rolnictwa". Protestujący domagają się także, aby włączyć rolników do tarczy antykryzysowej.

Protestujący rolnicy chcą także zwrócić uwagę na problemy naszej branży sadowniczej, które wynikają z zamknięcia gospodarki a także na negatywną role zagranicznych korporacji w handlu detalicznym.

W związku z protestem zablokowany był zjazd z autostrady A2 na węźle Stryków oraz wjazd na A2; zalecano zjazd na wcześniejszym węźle Łódź Północ, bądź na kolejnym węźle Zgierz. Na drogach krajowych nr 14 i 71 kierowcy zmuszeni byli do wybierania objazdów drogami lokalnymi. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI