Zaczęły się konsultacje społeczne ws. Programu przeciwdziałania niedoborowi wody

Autor: PAP 07 lipca 2021 10:27

Zaczęły się konsultacje społeczne ws. Programu przeciwdziałania niedoborowi wody Rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. Programu przeciwdziałania niedoborowi wody/ fot. pixabay

Rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. Programu przeciwdziałania niedoborowi wody, którego głównym celem jest zwiększenie retencji wodnej w Polsce, a jego opracowanie będzie miało pozytywny wpływ na gospodarkę wodną - poinformowało we wtorek Ministerstwo Infrastruktury.

Ograniczone będzie ryzyko powodziowe, łagodzone będą skutki suszy, zwiększy się odporność gospodarki i środowiska na zmiany klimatyczne.

"Susze, powodzie i podtopienia to zjawiska coraz częściej pojawiające się na skutek zmian klimatu, dlatego każde działanie mające na celu przeciwdziałanie ich skutkom jest kluczowe dla bezpieczeństwa mieszkańców Polski" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

"Prowadzone konsultacje społeczne dają jasny sygnał do tego, abyśmy wspólnymi siłami walczyli o lepszą przyszłość dla nas wszystkich, ponieważ bez wody nie ma życia" - dodał.

Jak podał resort, do 26 lipca 2021 r. można zapoznać się z projektem Programu i złożyć do niego swoje uwagi lub wnioski. Najbliższe spotkania konsultacyjne online odbędą się 16 i 21 lipca 2021 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI