Wzór wniosku do zwrotu kosztów za przyjęcie uchodźców

Autor: money.pl 18 marca 2022 17:01

Wzór wniosku do zwrotu kosztów za przyjęcie uchodźców Osobom, które zdecydowały się przyjąć obywateli Ukrainy pod swój dach, przysługuje świadczenie w wysokości 40 zł za każdą przyjętą osobę za dzień. / fot. shutterstock

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia ws. wzoru wniosku o świadczenie dla pomagających obywatelom Ukrainy, którzy uciekli przed wojną - podaje money.pl.

Osobom, które zdecydowały się przyjąć obywateli Ukrainy pod swój dach, przysługuje świadczenie w wysokości 40 zł za każdą przyjętą osobę za dzień. To świadczenie ma, choć w części zrekompensować poniesione koszty.

Wzór wniosku dot. pomocy uchodźcom z Ukrainy 

W opublikowanym wzorze wniosku jest miejsce na dane wnioskodawcy oraz oświadczenie o zapewnieniu zakwaterowania i wyżywienia osobie wskazanej w "karcie osoby przyjętej do zakwaterowania". Karta ta jest załącznikiem do wniosku.

Jak ubiegać się o zwrot kosztów za przyjęcie Ukraińców?

We wniosku oświadcza się również, że za osobę przyjętą do zakwaterowania na wskazany okres nie wypłacono już świadczenia, oraz nie otrzymano dodatkowego wynagrodzenia, w tym wynagrodzenia za najem, a także, że dane podane we wniosku są prawdziwe. 

Wnioski będzie można składać w urzędach gminy. 

Zobacz wzór wniosku!

Więcej na money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

MULTIMEDIA

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI