Wypłata rent i emerytur. Ile osób otrzymało już wyższe świadczenia?

Autor: PAP 10 marca 2022 10:35

Wypłata rent i emerytur. Ile osób otrzymało już wyższe świadczenia? Ponad 3,9 mln emerytów i rencistów otrzymało wyższe świadczenia/ fot. shutterstock

W ramach tegorocznej waloryzacji już ponad 3,9 mln emerytów i rencistów otrzymało wyższe świadczenia na łączną kwotę ponad 9,5 mld zł. Wypłaty przebiegają sprawnie i bez zakłóceń - przekazała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

1 marca rozpoczęły się wypłaty zwaloryzowanych świadczeń emerytalno-rentowych.

Wyższe świadczenia emerytalno-rentowe

Jak poinformowała szefowa MRiPS, już ponad 3,9 mln emerytów i rencistów otrzymało wyższe świadczenia na łączną kwotę ponad 9,5 mld zł. Minister zapewniła, że wypłaty przebiegają sprawnie i bez zakłóceń.

"W kolejnym terminie wypłat rent i emerytur wyższe świadczenia otrzyma 1,5 mln seniorów, na łączną kwotę ponad 3 mld zł. Do połowy marca seniorzy otrzymają świadczenia na łączną kwotę ponad 12,5 mld zł" - wskazała minister Maląg.

Przypomniała, że od 1 marca najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wynosi 1338,44 zł, czyli o 87,56 zł więcej. Z kolei najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrosła z kwoty 938,16 zł do 1003,83 zł - to o 65,67 zł więcej.

"Troszczymy się o sytuację emerytów i rencistów. Zależy nam, aby zabezpieczyć sytuację finansową polskich seniorów, dlatego rząd zwiększył wskaźnik waloryzacji, dzięki czemu świadczenia wzrosły o 7 proc." - dodała minister rodziny.

Całkowity koszt waloryzacji w 2022 r. to ok. 18,4 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI