Wydali 300 tys. zł na traktor, który jest niesprawny

Autor: interwencja.polsatnews.pl 06 sierpnia 2021 13:11

Wydali 300 tys. zł na traktor, który jest niesprawny Nowy traktor, a już jest niesprawny; fot. shutterstock.com

Rolnicy z Ciemnej Dąbrowy bezskutecznie walczą o naprawę maszyny. Za miesiąc skończy im się gwarancja, a traktor wciąż nie został naprawiony. Usterki potwierdził rzeczoznawca, mówiąc, że są charakterystyczne dla „wypracowanego ciągnika, który ma 20 lat” - podaje interwencja.polsatnews.pl.

Pani Halina Dąbrowska, która wraz z synem Radosławem hoduje krowy i wytwarza pasze w woj. warmińsko-mazurskim w lutym 2020 roku zdecydowała się kupić traktor marki Zetor.

Za ciągnik z osprzętem rolnicy zapłacili prawie 300 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z oszczędności i częściowo z kredytu, bo z racji wieku nie przyznano pani Halinie żadnej dotacji. Jej syn, z którym prowadzi gospodarstwo, szybko zauważył usterki w ciągniku.

Zgłaszał m.in. szarpanie przy użyciu wałka WOM. Serwis odpowiedział, że trzeba stosować się do instrukcji obsługi.

Usterki w nowym ciągniku

O analizę usterek w ciągniku Polsat poprosił rzeczoznawcę, który specjalizuje się w maszynach rolniczych. Według niego niewłaściwie działa przeniesienie napędu z ciągnika do podpiętej maszyny.

I nie jest to jedyna usterka. Według naszego eksperta, ciągnik podczas zmiany biegów szarpie. A im większe obciążenie maszyny, tym bardziej jest to odczuwalne.

Więcej na interwencja.polsatnews.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI