Wojna na Ukrainie. Będzie zmiana zasad wjazdu Ukraińców do Polski?

Autor: www.sadyogrody.pl/ Związek Sadowników RP 24 lutego 2022 10:01

Wojna na Ukrainie. Będzie zmiana zasad wjazdu Ukraińców do Polski? Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP/ fot. PTWP

- Sytuacja jest nadzwyczajna, na Ukrainie trwa wojna. To nasz bezpośredni sąsiad.  Bez Ukraińców sobie nie poradzimy. Sektor sadowniczy może się kompletnie załamać-  informuje Mirosław Maliszewski.

- Do wielu z nas dzwonią zrozpaczeni i załamani Ukraińcy. Niektórzy chcą przyjechać do Polski. Niewinna ludność cywilna chce uciekać przed wojną. Musimy im pomóc. Uniemożliwia to jednak brak aktualnych wiz -informuje Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP. 

Skutki wojny na Ukrainie będą dla nas dotkliwe

- Przez blisko dwadzieścia lat wykształciły się pomiędzy nami nadzwyczajne relacje. To w wielu przypadkach nie byli tylko zwykli pracownicy, ale wręcz przyjaciele. Bez nich sobie nie poradzimy. Sektor sadowniczy może się kompletnie załamać. Za kilka dni zaczną się najbardziej intensywne prace pielęgnacyjne, a za kilka miesięcy zbiory pierwszych owoców - mówi Maliszewski i dodaje:

 Z tych szczególnych powodów będę sugerował Panu Premierowi  pilne wdrożenie nowych, adekwatnych do sytuacji przepisów, umożliwiających legalne przekroczenie polsko-ukraińskiej granicy. Może to nastąpić np. na podstawie wiz wydanych w minionym okresie, nawet jeśli straciły już swoją ważność. Ten szczególny czas wymaga nadzwyczajnych rozwiązań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI