×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wojciechowski: w UE jest zrozumienie, że musimy więcej uwagi poświęcać małym gospodarstwom

Autor: PAP 16 listopada 2020 15:16

Wojciechowski: w UE jest zrozumienie, że musimy więcej uwagi poświęcać małym gospodarstwom Janusz Wojciechowski/ fot. PTWP

W Unii Europejskiej panuje zrozumienie, że należy więcej uwagi poświęcać małym gospodarstwom rodzinnym - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej unijny komisarz ds. rolnych Janusz Wojciechowski.

"Mniejsze gospodarstwa rodzinne mogą być bardziej elastyczne, łatwiej mogą się przestawiać, łatwiej reagować na sygnały z rynku, stąd to dość powszechne zrozumienie w całej Unii Europejskiej, że musimy więcej uwagi tym gospodarstwom poświęcić zamiast programów dostępnych dla niewielkiego kręgu beneficjentów" - powiedział Wojciechowski.

Jego zdaniem obecne kierunki unijnej wspólnej polityki rolnej, które wynikają między innymi z Zielonego Ładu, są bardzo korzystne dla polskiego rolnictwa.

"Kraje o takiej strukturze rolnictwa jak Polska mogą ze wspólnej polityki rolnej bardzo wiele skorzystać" - podkreślił.

Zdaniem Wojciechowskiego polscy rolnicy nie powinni się obawiać Zielonego Ładu w rolnictwie.

"Do rolników chcę wysłać sygnał aby nie obawiać się Zielonego Ładu w rolnictwie. Wymagania ekologiczne, są dobrowolne, nikt nie będzie zmuszany do tego żeby uczestniczyć w ekoschematach (praktykach agrotechnicznych sprzyjających ochronie środowiska i klimatu - PAP). Nikt nie będzie do tego zmuszany. Rolnicy dobrowolnie będą w tych programach uczestniczyć jeśli będą widzieli sens" - podkreślił.

"Polska na szczęście jest w takiej sytuacji, że wysokie wymagania ekologiczne będą stosunkowo łatwe do osiągnięcia" - stwierdził komisarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI