Wojciechowski: potrzebujemy polityki rolnej przyjaznej dla rolników

Autor: PAP 29 lutego 2020 12:36

Wojciechowski: potrzebujemy polityki rolnej przyjaznej dla rolników Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski/ fot. PTWP

Potrzebujemy polityki rolnej przyjaznej dla rolników — powiedział w sobotę w Toruniu komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Podkreślił, że wielkich zamierzeń i haseł nie da się zrealizować bez ludzi dbających o ziemię i zapewniających bezpieczeństwo żywnościowe.

Wojciechowski uczestniczy w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w konferencji "Perspektywy dla polskiego rolnictwa".

"Bardzo potrzebujemy rolnictwa, które jest przyjazne dla środowiska, przyjazne dla klimatu, ale potrzebujemy przede wszystkim polityki rolnej przyjaznej dla rolników. Ona musi być bardziej przyjazna dla rolników niż była do tej pory" - powiedział komisarz UE.

Ocenił, że wielkich zamierzeń i haseł nie da się zrealizować, jeżeli w UE nie będzie rolników, którzy dbają o ziemię i zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe.

"Jest naprawdę olbrzymia szansa, żeby polskie rolnictwo rodzinne rozwinęło się dzięki funduszom z Unii Europejskiej. W kolejnych budżecie UE będą pokaźne środki na wspieranie tego rodzaju działalności" - dodał Wojciechowski.

Zaznaczył, że w Polsce w ostatnich latach, w poprzedniej perspektywie finansowania UE, w jego ocenie chyba zbyt duże środki poszły na wielkie projekty.

"Za mało było wspierania działań związanych ze środowiskiem, z klimatem, na których mogłyby skorzystać mniejsze gospodarstwa" - powiedział komisarz UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI