×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wojciechowski: pieniądze dla rolników nie są zagrożone

Autor: PAP 12 grudnia 2022 06:53

Wojciechowski: pieniądze dla rolników nie są zagrożone Janusz Wojciechowski o funduszach na rolnictwo/ fot. PTWP

Polska ma zagwarantowane fundusze. Rolnictwa nie dotyczą żadne kamienie milowe i inne wątpliwe elementy, które mogłyby zagrozić funduszom europejskim. Polska ma zdecydowanie większe fundusze w stosunku do tego, co było planowane – powiedział komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi Janusz Wojciechowski w wywiadzie dla "GPC".

"Nie mamy problemów, jeśli chodzi o fundusze rolne, i nie będziemy mieli żadnego problemu. Polscy rolnicy już dostają pieniądze. Już prawie 7 mld euro otrzymali z nowego budżetu na lata 2021-2027. Nowe pieniądze do tej pory były dzielone według starych zasad. Teraz od 1 stycznia będą obowiązywały nowe zasady" - powiedział komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa i rozwoju wsi Janusz Wojciechowski w wywiadzie dla poniedziałkowej "Gazety Polskiej Codziennie".

Środki na rolnictwo w Polsce

Dodał, że polskie rolnictwo ma zagwarantowane fundusze.

"Rolnictwa nie dotyczą żadne kamienie milowe ani inne wątpliwe elementy, które mogłyby zagrozić funduszom europejskim. Polska ma zdecydowanie większe fundusze w stosunku do tego, co było planowane. Pierwsza propozycja, jaką przedstawiła komisja, w której zasiadała Elżbieta Bieńkowska, była gorsza. Mnie udało się zwiększyć fundusze dla rolnictwa w UE o 22 mld euro, w tym dla Polski o 4 mld euro" - mówił Janusz Wojciechowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI