Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło 90 tys. rolników

Autor: PAP 03 kwietnia 2021 14:08

Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło 90 tys. rolników ARiMR: Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło 90 tys. rolników/ fot. shutterstock

90 tys. rolników złożyło od połowy marca wnioski o dopłaty bezpośrednie - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać do 17 maja, w tym roku tylko w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

  • W tym roku rolnicy wnioski o dopłaty mogą składać do 17 maja
  • Przez pierwsze dwa tygodnie trwania naboru e-wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło blisko 90 tys. rolników

Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że nie poradzą sobie z wypełnieniem e-wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR. W placówkach Agencji znajdują się specjalne stanowiska, z których można wysłać wniosek. Jednak ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19, ARiMR prosi o wcześniejsze umówienie się telefoniczne z biurem powiatowym.

W tym roku rolnicy wnioski o dopłaty mogą składać do 17 maja (ze względu na to, że 15 maja przypada w sobotę). Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie, nie później jednak niż do 11 czerwca 2021 r., jednak spowoduje to sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy zwłoki.

Zgłoszenia zmian we wnioskach można składać do 31 maja 2021 r.

Przez pierwsze dwa tygodnie trwania naboru e-wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło blisko 90 tys. rolników. O dopłaty ubiega się ponad 1,3 mln.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI