Włochom dramatycznie brakuje pracowników do zbiorów

Autor: fresh-market.pl za freshplaza.com 13 maja 2022 08:56

Włochom dramatycznie brakuje pracowników do zbiorów Wraz z nadejściem sezonu zbiorów rolnicy poszukują setek pracowników sezonowych. / fot. unsplash.com

Wraz z nadejściem sezonu zbiorów rolnicy poszukują setek pracowników sezonowych. Tak jest w przypadku Giacomo Giotty, sadownika z Conversano (Bari) posiadającego 20 hektarów sadów czereśniowych, który desperacko szuka pracowników do pracy przy zbiorze czereśni.

- Spodziewałem się rozpoczęcia zbiorów czereśni 11 maja, ale wciąż brakuje mi ponad 10 osób doi zbioru czereśni zlokalizowanych w różnych częściach prowincji Bari i składających się z kilku odmian, takich jak Bigarreau, Giorgia i Ferrovia. Nie mogę znaleźć pracowników, pomimo kilku ogłoszeń w sieciach społecznościowych, wiadomości szeptanych i rozmów telefonicznych z tymi, którzy pracowali ze mną w poprzednich sezonach. Jednak oferuję regularne zatrudnienie do końca czerwca, z pensją nawet wyższą niż stawki związkowe, szczególnie po to, aby zachęcić ludzi do przychodzenia do pracy – wyjaśnił Giacomo.

Zobacz: Kto zbierze truskawki? Brakuje pracowników sezonowych

Producent przyznaje, że bardzo się martwi, że nie będzie mieć wystarczającej siły roboczej, aby móc zebrać owoce, które już i tak bardzo się psują.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI