Wkrótce nowy wiceminister rolnictwa. Pochodzi od nowego koalicjanta PiS

Autor: PAP 03 listopada 2021 14:06

Wkrótce nowy wiceminister rolnictwa. Pochodzi od nowego koalicjanta PiS Będzie nowy wiceminister rolnictwa; fot. MRiRW

Stowarzyszenie OdNowa będzie miało przedstawicieli w pięciu resortów, m.in. rolnictwa. Byli politycy Porozumienia Jarosława Gowina mają umowę koalicyjną z PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował o zawarciu umowy koalicyjnej ze stowarzyszeniem OdNowa, które założyli byli politycy Porozumienia Jarosława Gowina.

OdNowa z przedstawicielami w kierownictwach pięciu resortów 

Ociepa w rozmowie z PAP przekonywał, że jest usatysfakcjonowany z wyników negocjacji z szefem PiS. "Udało się nam w tych negocjacjach zagwarantować bardzo szeroki, programowy i personalny wpływ na państwo. Będziemy mieć przedstawicieli w kierownictwach pięciu ministerstw, a także w administracji rządowej w terenie" - mówił.

OdNowa będzie mieć przedstawicieli w kierownictwach resortów: obrony narodowej, rozwoju i technologii, edukacji i nauki, sportu i turystyki oraz rolnictwa i rozwoju wsi. "W związku z tym, że dział 'turystyka', będzie częścią ministerstwa sportu, Andrzej Gut-Mostowy będzie wiceministrem sportu i turystyki. Mamy też kandydata na wiceministra rolnictwa" - poinformował, zaznaczając, że nie chce mówić o personaliach, gdyż o zmianach będzie informował premier Mateusz Morawiecki.

Ociepa zaznaczył, że od samego początku negocjacji z PiS sygnalizował, że jego stowarzyszenie ma szersze ambicje i bardziej długoterminowe niż stanowiska. "Chcemy na serio budować niekoncesjonowany ruch społeczny, polityczny, który pozwoli prawicy wygrywać wybory. W związku z tym negocjowaliśmy przede wszystkim postulaty programowe. Wynegocjowaliśmy też kandydata na prezydenta stolicy" - powiedział.

Na początku września politycy związani w przeszłości z Porozumieniem Jarosława Gowina - oprócz Marcina Ociepy, również posłowie: Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy oraz senator Tadeusz Kopeć powołali stowarzyszenie OdNowa RP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI