×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dofinasowanie do rodzin pszczelich ponad dwukrotnie wyższe

Autor: PAP 28 marca 2023 15:20

Dofinasowanie do rodzin pszczelich ponad dwukrotnie wyższe W tym roku dofinansowanie do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę wynosi 50 zł, w poprzednim roku było to 20 zł. / fot. unsplash

Od 1 kwietnia br. będzie można składać wnioski o dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. W tym roku stawka płatności wzrosła do 50 zł. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich - kto może się ubiegać? 

O dofinansowanie będą się mogli ubiegać pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisani do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez ARiMR.

Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w ARiMR, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie - zaznaczono w komunikacie.

Kwota dofinansowania do przezimowanych rodzin pszczelich 

W tym roku dofinansowanie do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę wynosi 50 zł, w poprzednim roku było to 20 zł.

Dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich - kiedy nabór wniosków? 

Nabór będzie prowadzony do 31 maja 2023 r.

W dniu jego rozpoczęcia na stronie internetowej Agencji zostanie zamieszczony wzór wniosku wraz z instrukcją wypełniania.

Dokumenty będą przyjmować biura powiatowe ARiMR. Wnioski będzie można składać osobiście lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Pula środków na ten cel w tegorocznym naborze wynosi 60 mln zł. W 2021 r. było to 20 mln zł, a w ubiegłym roku - 23 mln zł - poinformowała ARiMR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI