Wiceprezes PSL Adam Jarubas: Wynik testu na koronawirusa pozytywnyPAP - 20 marca 2020 11:15


Wiceprezes PSL, europoseł Adam Jarubas poinformował w piątek na Twitterze, że poddał się testowi na obecność koronawirusa, który okazał się pozytywny. "Jestem w szpitalu i czuję się dobrze" - dodał Jarubas na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

"Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny. Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. Musimy. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom i wszystkim za wyrazy wsparcia. Pamiętajcie: #zostańwdomu. Bądźcie zdrowi!" - napisał na Twitterze wiceprezes PSL. 

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował PAP w piątek, że wszyscy, którzy miały kontakt z Adamem Jarubasem w ostatnim czasie zostali poinformowani o wynikach jego testu i stosują się zaleceń; procedury zostały uruchomione w czwartek. Jak dodał sam miał z nim kontakt pod koniec lutego.

Prezes PSL podkreślił, że wszystkie procedury zalecane przez służby sanitarne zostały uruchomione.

"Wszystkie osoby, które miały kontakt z Adamem Jarubasem w ostatnim czasie zostały o tym poinformowane i stosują się zaleceń. Wczoraj rozmawiałem o tym z innymi europosłami" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

"Ja się z Adamem Jarubasem widziałem ostatni raz pod koniec lutego, czyli trzy tygodnie temu, wiec tu nie ma zastosowania do mnie ta procedura, ale do innych oczywiście zastosujemy wszystkie reguły. Wszędzie tam, gdzie jego współpracownicy zgłosili już siebie do Sanepidu - wszystkie procedury zostały uruchomione już wczoraj" - dodał prezes PSL.

Z kolei europoseł PSL Jarosław Kalinowski poinformował PAP, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie było żadnego dużego spotkania grupy europosłów PO i PSL, którzy wchodzą w skład frakcji Europejskiej Partii Ludowej.

Kalinowski podkreślił, że widział się z Adamem Jarubasem 9 marca, ale obecnie nie ma żadnych objawów choroby.