×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wakacje kredytowe również dla rolników?

Autor: SadyOgrody.pl / PAP 01 lutego 2023 09:35

Wakacje kredytowe również dla rolników? Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi chce wprowadzić wakacje kredytowe również dla rolników. / fot. shutterstock

Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi chce wprowadzić wakacje kredytowe również dla rolników. Zgodę na takie działanie musi wyrazić Komisja Europejska.

Wakacje kredytowe dla rolników 

O planach włączenia rolników do możliwości skorzystania z wakacji kredytowych poinformował Henryk Kowalczyk w biuletynie resortu. 

"Kolejne działania służące poprawie opłacalności produkcji rolnej dotyczą objęcia rolników podobnymi regulacjami, jakimi są objęte gospodarstwa domowe w zakresie udzielania wakacji kredytowych" - napisał wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

"W tej sprawie niezbędna jest zgoda Komisji Europejskiej na takie samo potraktowanie gospodarstw rolnych, jak ma to miejsce w odniesieniu do gospodarstw domowych. O taką zgodę do Komisji Europejskiej wystąpimy" - dodał Kowalczyk. 

KRIR wnioskowała o objęcie wakacjami kredytowymi rolników

Już w lipcu 2022 roku KRIR wnioskowała o wakacje kredytowe także dla rolników. Zarząd KRIR zwrócił się do Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka o pilną nowelizację ww. ustawy w zakresie możliwości skorzystania z wakacji kredytowych rolnikom, którzy w związku ze wzrostem stóp procentowych nie są w stanie spłacać kredytów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI