W tym roku pszczelarze mogą liczyć na milionowe wsparcie

Autor: TVP Bydgoszcz 24 marca 2021 15:57

W tym roku pszczelarze mogą liczyć na milionowe wsparcie W tym roku do wzięcia są nawet 44 miliony zł./fot. shutterstock.com

To w sumie 44 miliony złotych m.in. na modernizację pasiek, a także walkę z chorobami owadów - informuje TVP 3 Bydgoszcz.

W pszczelarstwie obecne są problemy takie jak pasożyty i choroby, które dziesiątkują roje, jak też niewłaściwie stosowane opryski na polach. Kolejna trudność to fałszowanie wosku, na którym żyją, pracują i rozmnażają się owady. 

Jak informuje TVP3, aby wspomóc sektor w walce z problemami prowadzony jest Program Wsparcia Pszczelarstwa. W ubiegłym roku organizacje i właściciele pasiek dostali dofinansowanie w wysokości 32 milionów złotych. W tym roku do wzięcia są nawet 44 miliony zł. W planie strategicznym po 2023 roku zapisano, że rocznie pszczelarze mogą liczyć na 10 milionów euro. Pieniądze zostaną przekazane na różne działania.

- Będą one dotyczyły szkoleń, modernizacji gospodarstw pasiecznych, walki z warrozą, prowadzenia gospodarki wędrownej, odbudowy pogłowia pszczół i analiz miodu– informuje Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Więcej na ten temat w TVP3.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI