W październiku nabór wniosków dla rolników i przetwórców w ramach KPO

Autor: PAP 14 września 2022 12:26

W październiku nabór wniosków dla rolników i przetwórców w ramach KPO Kiedy ruszy nabór wniosków dla rolników i przetwórców w ramach KPO?/ fot. shutterstock

W połowie października rozpocznie się nabór wniosków dla rolników i przetwórców w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Wnioski będzie przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował środę na konferencji prasowej wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

W pierwszym naborze będą cztery nabory: przetwórstwo rolne w zakresie mikro-małych i średnich przedsiębiorstw oraz przetwórstwo realizowane bezpośrednio przez rolników. Kolejne dwa nabory będą dotyczyły wymiany pokrycia dachów zawierających azbest oraz wymiany słupów drewnianych nasączonych kreozotem podtrzymujących chmiel na innego rodzaju podpory - wyjaśnił Kowalczyk.

Nabór wniosków dla rolników i przetwórców w ramach KPO

"Jest to początek wniosków, które zaczynamy realizować w ramach Krajowego Planu Odbudowy, (...) W kolejnych następach będą wdrażane kolejne wnioski" - zaznaczył minister.

Jak mówił, "KPO to środki finansowe, które zostały zatwierdzone przez Komisję Europejską w sposób formalny - pierwsza decyzja była w maju, później w czerwcu. Te różne dyskusje trwające są dyskusjami politycznymi, my realizujemy nabory na podstawie tamtej decyzji, a po ich zrealizowaniu będziemy składać wniosek do KE o refundację i mam nadzieję, że taką otrzymamy, bo nie widzę powodów, żeby refundacji nie było, bo warunki, które musimy spełnić, tzw. kamienie milowe jeśli chodzi o część rolniczą, są lub będą spełnione w momencie realizacji tych wniosków". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI