USA rozszerzą program pomocy dla rolnictwa w związku z COVID-19

$data.author.description Autor: farmer.pl 20 sierpnia 2020 09:59

USA rozszerzą program pomocy dla rolnictwa w związku z COVID-19 Rozszerzono program pomocy dla rolnictwa w USA/ fot. unsplash.com

Amerykańskie firmy zajmujące się uprawami specjalnymi, takimi jak dynia, endywia, kalarepa, por, pietruszka, seler lub nektarynki, mogą teraz otrzymywać fundusze w ramach programu wsparcia żywnościowego w związku z epidemią koronawirusa (CFAP) - informuje farmer.pl.

Po przeanalizowaniu ponad 1700 odpowiedzi, jeszcze więcej rolników i farmerów miałoby możliwość uzyskania wsparcia, aby utrzymać farmę przy życiu w tych trudnych czasach,

Prezydent Donald Trump chciał się upewnić, że rolnicy dali sobie radę z pandemią i nadal produkują wystarczającą ilość żywności, aby wyżywić USA i świat.

Całkowity budżet CFAP wynosi 16 miliardów dolarów. Pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc rolnikom, którzy musieli zaakceptować związane z koronawirusem obniżki cen rolnych o 5 proc. lub więcej i którzy ponieśli znaczne dodatkowe koszty z powodu spadającego popytu, nadprodukcji i zakłóceń w łańcuchu dostaw.

Więcej w serwisie farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI