Ukraińskie dzieci będą objęte programem "Owoce w szkole"

Autor: www.sadyogrody.pl 05 marca 2022 11:51

Ukraińskie dzieci będą objęte programem "Owoce w szkole" Dzieci z Ukrainy, które zaczną uczęszczać do polskich szkół mogą zostać objęte „Programem dla szkół” / fot. shutterstock

Dzieci z Ukrainy, które zaczną uczęszczać do polskich szkół mogą zostać objęte „Programem dla szkół” i bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.

Owoce i warzywa w szkole również dla ukraińskich dzieci

Dzieci z Ukrainy, które zaczną uczęszczać do polskich szkół podstawowych w klasach I-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I - II ogólnokształcących szkół baletowych mogą zostać objęte „Programem dla szkół” i bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.

Rząd stworzy tarczę antyputinowską. Co to takiego?

W takim przypadku dyrektorzy szkół podstawowych powinni wystąpić do Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR właściwego ze względu na siedzibę dostawcy, z którym zawarł umowę z Wnioskiem o objęcie dodatkowych dzieci „Programem dla szkół”.

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie oraz napływem do naszego kraju uchodźców, wśród których znajduje się wiele dzieci, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwróciło się do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z prośbą o monitorowanie sytuacji związanej ze zwiększoną liczbą uczniów trafiających do polskich szkół.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI