Ukraińscy rolnicy otrzymają 50 mln dolarów pomocy od FAO

Autor: agroportal.ua 21 marca 2022 13:41

Ukraińscy rolnicy otrzymają 50 mln dolarów pomocy od FAO fot. FAO

Wojna na Ukrainie wpływa na bezpieczeństwo żywnościowe najsłabszych gospodarstw wiejskich - informuje Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w wydanym komunikacie.

Szacuje się, że konflikt na Ukrainie dotknie 18 mln osób, w tym do 6,7 mln nowych osób wewnętrznie przesiedlonych.

- Dla społeczności wiejskich konflikt prowadzi do przesiedleń na dużą skalę, komplikując istniejące problemy i niszcząc zasoby rolne małych rolników” – czytamy w oświadczeniu.

Według prognoz kryzys dotknie ludność wiejską we wszystkich regionach Ukrainy.

FAO opracowało Plan Szybkiego Reagowania na marzec-maj 2022 r., który przewiduje udzielenie pomocy w wysokości 50 mln USD dla 240 tys. ludności wiejskiej Ukrainy.

Określono, że organizacja dostosuje ukierunkowanie pomocy biorąc pod uwagę zmieniającą się sytuację, analizę istniejących problemów oraz wyniki szybkiej oceny potrzeb.

Zapewniając pomoc, FAO zamierza wspierać drobnych rolników w całym kraju, którzy zdecydują się zostać w ojczyźnie, w tym osoby wewnętrznie przesiedlone i ich rodziny goszczące, którzy zamierzają uprawiać swoje pola, ratować zwierzęta gospodarskie i produkować żywność.

- W ramach Planu Szybkiego Reagowania FAO zapewni wielozadaniową pomoc finansową w celu zaspokojenia pilnych potrzeb oraz, tam gdzie to konieczne i możliwe, w połączeniu ze wsparciem środków utrzymania w oparciu o rolnictwo rzeczowe do produkcji żywności– dodała organizacja.

 


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI