×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ukraina planuje wznowienie ruchu granicznego we wszystkich przejściach granicznych

Autor: www.sadyogrody.pl/ Związek Sadowników RP 23 czerwca 2020 15:59

Ukraina planuje wznowienie ruchu granicznego we wszystkich przejściach granicznych Ukraina planuje wznowienie ruchu granicznego we wszystkich przejściach granicznych/ fot. shutterstock

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w odpowiedzi na pismo Związku Sadowników RP z 10 czerwca 2020 r. skierowane do Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów, w sprawie utrudnień w płynnym przekraczaniu przejść granicznych z Ukrainą, informuje, że strona ukraińska planuje wznowienie ruchu granicznego we wszystkich przejściach granicznych.

W nadesłanej odpowiedzi przekazano, że strona ukraińska planuje wznowienie ruchu granicznego we wszystkich przejściach granicznych. Wyraźnie wskazane zostało to w nocie Ambasady Ukrainy nr 6137/22-012-932 z dnia 10 czerwca 2020 r. dotyczącej terminu wznowienia ruchu granicznego w przejściach granicznych Zosin– Ustiług, Dołhobyczów–Uhrynów, Budomierz–Hruszew, Medyka–Szeginie (dla samochodów osobowych), Krościenko-Smolnica. Nota informuje, że Gabinet Ministrów Ukrainy przyjął 29 maja 2020 r. decyzję o wznowieniu funkcjonowania ruchu granicznego we wszystkich przejściach granicznych na polskoukraińskiej granicy państwowej.

- Jednakże, w dalszym ciągu obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych m.in. ograniczające liczbę czynnych przejść granicznych na granicy zewnętrznej oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, nakładające na osoby wjeżdżające do Polski przez granice zewnętrzne UE/Schengen obowiązek kwarantanny (poza określonymi przypadkami) - czytamy w odpowiedzi do ZSRP.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich przedsiębiorców, w tym również z sektora rolniczego, w celu umożliwienia sprawnego przekraczania granicy państwowej przez osoby w ruchu pieszym, od 15 maja br. wznowione zostały odprawy tej kategorii podróżnych w drogowym przejściu granicznym Medyka - Szeginie, a od dnia 16 czerwca br. przywrócono pełny zakres ruchu w tym przejściu granicznym. Ponadto, w ramach usprawnienia współpracy z przewoźnikami oraz w celu dostarczenie kompleksowej wiedzy osobom zainteresowanym przekraczaniem granicy państwowej, za pośrednictwem serwisu internetowego - granica.gov.pl, zamieszczane są wszelkie informacje obrazujące sytuację na  przejściach granicznych, prezentowane są czasy oczekiwania na przekroczenie granicy państwowej dotyczące zarówno ruchu osobowego, jak też towarowego.

Poniżej prezentujemy pełną odpowiedź Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ws. przekraczania granicy z Ukrainą

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

MULTIMEDIA

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI