UE: Nowa WPR stawia na eko i małe gospodarstwa. Jest wstępne porozumienie

Autor: PAP 26 czerwca 2021 11:48

UE: Nowa WPR stawia na eko i małe gospodarstwa. Jest wstępne porozumienie Jest wstępne porozumienie ws. WPR; fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ/ POOL

Po prawie 3 latach negocjacji Rada UE i Parlament Europejski osiągnęły wstępne porozumienie w negocjacjach dotyczących reformy Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) na lata 2023-2027. Nowa WPR ma kłaść większy nacisk na ochronę środowiska i wsparcie mniejszych gospodarstw.

"Z wielką satysfakcją mogę stwierdzić, że osiągnęliśmy to! Być może w niektórych kwestiach życzyliśmy sobie innego wyniku, ale ogólnie uważam, że możemy być zadowoleni z osiągniętego porozumienia" - skomentował wynik negocjacji na Twitterze komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

"Mam nadzieję, że Rada ds. rolnictwa i rybołówstwa podzieli tę opinię i zatwierdzi porozumienie na naszym spotkaniu w Luksemburgu w nadchodzący poniedziałek i wtorek" - dodał.

Nowa WPR ma kłaść większy nacisk na ochronę środowiska, zapewniać większe wsparcie dla mniejszych gospodarstw i pomagać poczatkującym rolnikom.

Wynegocjowane porozumienie wymaga jeszcze formalnego zatwierdzenia przez Parlament Europejski i państwa członkowskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI