Ubezpieczenia w rolnictwie będą powszechne? Resort rolnictwa przygotowuje zmianę przepisów

Autor: Radio Opole 26 sierpnia 2020 15:03

Ubezpieczenia w rolnictwie będą powszechne? Resort rolnictwa przygotowuje zmianę przepisów Ubezpieczenia w rolnictwie powinny być powszechne./ fot. shutterstock.com

Jak podaje Radio Opole, temat ubezpieczeń został poruszony podczas spotkania przedstawicieli organizacji rolniczych z wicewojewodą opolskim.

Ubezpieczenia w rolnictwie powinny być powszechne - takiego zdania jest prezes Izby Rolniczej w Opolu. Marek Froelich podkreśla, że obecnie w kraju polisy wykupuje tylko około 20 procent rolników, natomiast reszta w przypadku klęsk żywiołowych oczekuje pomocy państwa. Jego zdaniem powrót do obowiązkowych ubezpieczeń obniży stawki polis, a rolnicy po gradobiciach czy podtopieniach nie będą musieli liczyć na interwencję państwa - informuje Radio Opole.

Obecnie budżet państwa dopłaca rolnikom do składek na ubezpieczenie 65 procent. W tym roku rząd na ten cel przeznaczył 500 mln zł. W tej chwili resort rolnictwa powołał grupę roboczą, która ma przygotować zmianę przepisów dotyczących ubezpieczeń.

Więcej na ten temat w Radiu Opole.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI