Technik turystyki na obszarach wiejskich może zostać 'młodym rolnikiem'

$data.author.description Autor: Farmer.pl 15 stycznia 2021 16:08

Technik turystyki na obszarach wiejskich może zostać 'młodym rolnikiem' Technik turystyki na obszarach wiejskich może zostać "młodym rolnikiem"; fot. shutterstock.com

Osoba mająca zawód technika turystyki na obszarach wiejskich również spełni wymagania niezbędne do otrzymania "Premii dla młodych rolników" z PROW - podaje Farmer.pl.

Ministerstwo Rolnictwa przygotowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Konieczność dostosowania przepisów krajowych do przepisów UE w zakresie wydłużenia okresu realizacji PROW 2014-2020 o 2 lata (w efekcie czego wniosek o płatność drugiej raty pomocy składa się nie później niż do dnia 31 sierpnia 2025 r.), potrzeba połączenia limitu środków dla województwa mazowieckiego oraz dla pozostałych województw w celu lepszego wykorzystania środków finansowych na ostatnim etapie wdrażania Programu, a także brak uwzględnienia możliwości składania biznesplanu na informatycznym nośniku danych, jakim jest pamięć USB – to już znane powody wprowadzania zmian w dotychczasowych zasadach przyznawania wsparcia z PROW.

Tym razem mamy do czynienia jeszcze z potrzebą zmiany kodów kwalifikacji rolniczych oraz wprowadzeniem nowego zawodu rolniczego - technik turystyki na obszarach wiejskich.

Więcej na Farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI