T.B.Fruit doprowadzi do bankructwa sadowników?

Autor: Związek Sadowników RP 12 stycznia 2022 15:43

T.B.Fruit doprowadzi do bankructwa sadowników? Grupa T.B. Fruit jest znana jako jeden z największych w Europie producent koncentratów owocowych, używanych do produkcji soków, która dysponuje ośmioma nowoczesnymi zakładami przetwórczymi / fot. T.B. Fruit

Zobowiązania T.B.Friut wobec sadowników i firm skupujących owoce sięgają kilkudziesięciu milionów złotych. Brak zwrotu należnych im pieniędzy będzie równoznaczne z ich bankructwem - czytamy w piśmie Związku Sadowników RP skierowanym do Henryka Kowalczyka.

Grupa T.B. Fruit jest znana jako jeden z największych w Europie producent koncentratów owocowych, używanych do produkcji soków, która dysponuje ośmioma nowoczesnymi zakładami przetwórczymi, zlokalizowanymi na Ukrainie, w Mołdawii i Polsce: na Lubelszczyźnie w Annopolu, Dwikozach i na Mazowszu w Brzostowcu.

T.B.Fruit pralnią brudnych pieniędzy? Poszukiwane są osoby poszkodowane

- Zakład   od dłuższego  czasu  borykał się  jednak z problemami     finansowymi, jednak mimo to funkcjonował i dalej oszukiwał setki sadowników   biorąc  od nich towar i nie  wypłacając za  niego pieniędzy. Zobowiązania  wobec sadowników   i firm skupujących   owoce   sięgają  kilkudziesięciu milionów   złotych.   Brak  zwrotu należnych  im pieniędzy  będzie równoznaczne  z  ich  bankructwem - czytamy w piśmie. 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie T.B.Fruit z Annopola

W związku z powyższym Związek Sadowników RP zwrócił  się  z wnioskiem do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uruchomienie odpowiednich    mechanizmów w  celu wyegzekwowania  należności   finansowych   wyżej        wymienionym   podmiotom. Ponadto zawnioskowaliśmy, aby  zwrot  środków  podmiotom    prywatnym    odbywał  się  przed zwrotem   należności wobec  instytucji     państwowych takich jak  banki,  urzędy skarbowe,  celne, etc.

- Poza tym zwróciliśmy uwagę na fakt, iż biorąc pod lupę wartość majątku Grupy T.B. Fruit i zobowiązania wobec wierzycieli celowym byłoby włączenie  przetwórni w Annopolu, Dwikozach i Brzostowcu  do    Narodowego Holdingu  Spożywczego - czytamy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI