Szef PSL: rolnicy nie są w stanie pracować na roli przy takich cenach

Autor: PAP 15 listopada 2021 15:28

Szef PSL: rolnicy nie są w stanie pracować na roli przy takich cenach Władysław Kosiniak-Kamysz. o potrzebach wsi; fot. PAP/Piotr Polak

Problemy polskiej wsi zdominują tematykę Kongresu PSL. - Wielu rolników nie jest w stanie zasiać, uprawiać, nie jest w stanie pracować na roli przy takich cenach. Po prostu ich na to nie stać" - powiedział lider partii, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kongres PSL będzie mocno akcentował potrzeby mieszkańców wsi i małych miejscowości oraz silną obecność PSL na terenach wiejskich – zapowiedział w niedzielę w Kielcach szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Kongres stronnictwa odbędzie się 4 grudnia w Warszawie.

Kongres PSL 2021

Kosiniak-Kamysz był gościem wojewódzkiego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego PSL w Kielcach. Przypomniał, że stronnictwo po 12 latach rządzenia w regionie jest obecnie w opozycji.

"Region gdzie serce ruchu ludowego bije najmocniej. Tutaj osiągamy najlepsze wyniki i mamy najsilniejszą reprezentację w sejmiku. W ostatnich wyborach samorządowych osiągnęliśmy tutaj 25 proc. poparcia, to niekwestionowany lider spośród wszystkich województw Polskiego Stronnictwa Ludowego" - podkreślił szef PSL. Dodał, że celem jaki stoi przed partią w regionie jest powrót do rządzenia w województwie świętokrzyskim.

"Podczas naszych rządów żaden region, subregion, żadna miejscowość nie była porzucona. Nie kolor legitymacji partyjnej, ale potrzeby społeczne decydowały o dzieleniu środków europejskich. Taki cel i taka narracja będzie przyświecała nam w wyborach samorządowych" - zapewnił Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL poinformował, że 4 grudnia w Warszawie odbędzie się krajowy kongres Stronnictwa, na którym wybrane zostaną nowe władze partii.

PSL w służbie wsi i rolnikom

"Chciałbym, aby kongres bardzo mocno zaakcentował silną obecność Polskiego Stronnictwa Ludowego na terenach wiejskich" - podkreślił Kosiniak-Kamysz. Dodał, że kongres partii będzie mocno akcentował potrzeby mieszkańców małych miejscowości i wsi.

"Będzie też akcentował potrzeby rolnictwa i ochrony naszego skarbu narodowego, jakim jest dobra polska żywność. Możliwości produkcji i docenienia tych, którym się po prostu ciężko żyje. Problemy polskiej wsi zdominują tematykę kongresu. Wielu rolników nie jest w stanie zasiać, uprawiać, nie jest w stanie pracować na roli przy takich cenach. Po prostu ich na to nie stać" - powiedział lider PSL.

Planowany na jesień 2020 kongres PSL został przełożony ze względu na panującą epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w organizacjach powiatowych i wojewódzkich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI