Świętokrzyskie: 8 tysięcy umów w ramach programu "Czyste powietrze"

Autor: PAP 27 lipca 2020 14:05

8 tysięcy umów w ramach programu „Czyste powietrze” podpisano w województwie świętokrzyskim. Wartość wszystkich złożonych wniosków w regionie wynosi ponad 205 mln złotych.

"Mamy 100 proc. realizacji wszystkich wniosków. Jest to możliwe także dzięki zaangażowaniu i aktywności naszych pracowników. Dzięki temu możemy się pochwalić najwyższym w Polsce wskaźnikiem rozpatrywania wniosków przy najmniejszej liczbie odrzuconych" - powiedział w poniedziałek prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński. Dodał, że średni czas rozpatrywania wniosków wynosi 6 dni.

Zaznaczył, że wartość wszystkich złożonych wniosków w regionie wynosi ponad 205 mln złotych. Jubileuszową "ośmiotysięczną" umowę z beneficjentem zawarto w poniedziałek. Dofinasowanie na wymianę starego pieca i termomodernizacje domu otrzymała Marta Guła z okolic Buska-Zdroju. Jak powiedziała, swój wniosek złożyła przez internet, a odpowiedź otrzymała w ciągu czterech dni.

"Cieszę się, że mogę się przyczynić do tego, abyśmy wszyscy mogli oddychać czystym powietrzem. Pozyskane dofinansowanie pozwoli mi na wymianę kotła grzewczego i termomodernizację budynku. Łączna wartość dofinansowania wyniosła około 20 tys. złotych" - dodała.

W poniedziałek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podsumowano także działalność instytucji w tym roku. Jak dotąd fundusz przeznaczył między innymi 123 tys. zł na pożyczki dla przedsiębiorców realizujących inwestycje dotyczące odnawialnych źródeł energii i 4 mln złotych na usuwanie azbestu w gospodarstwach domowych. Pozwoli to na utylizację około 10 tys. ton azbestu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI