Straty po przymrozkach. Do Urzędu Wojewódzkiego nie wpływają wnioski o wsparcie

Autor: Radio RDC / sadyogrody.pl 16 maja 2021 11:19

Straty po przymrozkach. Do Urzędu Wojewódzkiego nie wpływają wnioski o wsparcie Procedury szacowania strat nie zostały jeszcze uruchomione w woj. mazowieckim/ fot. shutterstock.com

Mimo wczesnowiosennych przymrozków do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego nie wpłynął ani jeden wniosek o odszkodowanie - podaje Radio dla Ciebie. Dlaczego tak się dzieje ?

Jak informuje Radio dla Ciebie, sadownik z powiatu białobrzeskiego Marcin Bąk nie ubiegał się o rekompensaty, ponieważ, jak mówi, rok temu nie otrzymał żadnej pomocy. Dlatego, choć w jego jabłkowym sadzie przemarzło 20 proc. drzew, szkoda mu czasu na składanie wniosków.

– W ubiegłym roku składaliśmy wniosek o pomoc po gradobiciu i po przymrozkach wiosennych, ale żadnej pomocy nie dostaliśmy poza tym, że mieliśmy możliwość wzięcia kredytu. To jednak nie wchodzi w grę, bo nie można bez końca brać kredytów. Nikt nie dostał pomocy, ja tu nie jestem wyjątkowy – stwierdził.

Procedury szacowania strat nie zostały jeszcze uruchomione w woj. mazowieckim

Zarządzeniem wojewody w każdej gminie zostały powołane specjalne komisje szacujące straty w uprawach.

 – Procedurę szacowania związaną z wystąpieniem danego zjawiska rozpoczyna wójt, burmistrz czy prezydent. Jeśli chodzi o przymrozki, to taka procedura na razie nie została uruchomiona w żadnej gminie w województwie mazowieckim – wyjaśnia rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz w rozmowie z RDC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI