Stop drożyźnie! Agrounia planuje protesty w całej Polsce

Autor: www.sadyogrody.pl 02 lutego 2022 10:51

Stop drożyźnie! Agrounia planuje protesty w całej Polsce Stop drożyźnie! Agrounia planuje protesty ostrzegawcze w całej Polsce/ fot. Facebook Agrounia

Agrounia sprzeciwia się wysokim cenom nawozów, żywności, gazu oraz prądu. Zapowiada , że około 100 ciągników wyjedzie na drogę krajową w okolicach Środy Wielkopolskiej. Tym samym apeluje do rządu by położył kres drożyźnie.

1 lutego 2022 roku działacze AgroUnii złożyli w Urzędzie Gminy w Środzie Wielkopolskiej zawiadomienie o proteście jaki będzie zorganizowany 9 lutego 2022 roku. 

- AgroUnia widzi narastającą drożyznę na którą się nie zgadza. Drożyzna dotyka wszystkich. Drożejąca żywność w żaden sposób nie przekłada się na portfele rolników, producentów i konsumentów. Nie zgadzamy się na wysokie ceny: prądu, gazu, nawozów. Nie zgadzamy się też na tak niskie zarobki, które nie idą w parze z rosnącym cenami - mówił Filip Pawlik, rolnik i wielkopolski koordynator AgroUnii.

Rolnicy planują strajk, który będzie polegać na powolnym przejeździe około 100 ciągników rolniczych drogą krajową (DK 11) z Koszut do Środy Wielkopolskiej.

Podobne protesty odbędą się w kilku innych miejscowościach w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI