×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sklepy z częściami do maszyn rolniczych będą w czasie żniw otwarte w niedziele?

Autor: PAP 28 lipca 2021 14:29

Sklepy z częściami do maszyn rolniczych będą w czasie żniw otwarte w niedziele? PSL apeluje, by sklepy z częściami do maszyn rolniczych były w czasie żniw otwarte w niedziele/ fot. shutterstock

O to, by sklepy z częściami do maszyn rolniczych w czasie żniw były otwarte w niedziele oraz by wobec właścicieli tych sklepów nie były z tego powodu wyciągane konsekwencje - zaapelował w środę poseł Jarosław Rzepa.

Na konferencji prasowej w Sejmie poseł PSL podkreślał, że w większości województw kilka dni temu rozpoczęły się żniwa.

"Żniwa to okres, który nie zna czegoś takiego jak wolna niedziela i jak zamknięte sklepy. A słyszę na przykład z województwa kujawsko-pomorskiego i ze swojego zachodniopomorskiego, że ci, którzy oferują części do maszyn, kombajnów, traktorów, boją się otwierać w niedziele swoje sklepy ponieważ boją się kontroli i kar, które mogą mieć ze strony tych, którzy takie kary mogą im nałożyć" - powiedział poseł Rzepa.

Zaapelował, by sklepy z asortymentem potrzebnym w czasie żniw były dla rolników otwarte. "Oraz by nikt w stosunku do tych, którzy będą chcieli pomóc rolnikom, w stosunku do właścicieli tych sklepów nie wyciągał konsekwencji" - zaznaczył poseł ludowców.

Rzepa skierował też apel do służb, a przede wszystkim do policji. "Bo zdarzało się w poprzednich latach, że niestety ktoś zawiadomił policję, że kombajnista po godzinie 22 zakłóca ciszę, ponieważ na polach trwają żniwa" - powiedział poseł PSL.

Wyraził nadzieję, że do takich sytuacji w tym roku nie będzie dochodziło. "A służby będą rozsądne, bo wiedzą, że w czasie żniw chwyta się każdą chwilę, każdy moment, bo ta pogoda bardzo zmienna, bardzo nieprzewidywalna powoduje, że trzeba zbierać plony" - dodał poseł PSL. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI