Sawicki: Resort nie zajmuje się skupem płodów rolnych, a uruchamianiem PROW

Autor: www.sadyogrody.pl / MRiRW 22 maja 2015 13:04

Sawicki: Resort nie zajmuje się skupem płodów rolnych, a uruchamianiem PROW Minister Marek Sawicki; fot. PTWP

- Resort rolnictwa nie zajmuje się już skupem płodów rolnych - odpowiedział minister Marek Sawicki na pytanie rolnika z gminy Bolimów z woj. łódzkiego, dotyczące przygotowania resortu do skupu jabłek, zbóż oraz wieprzowiny. To tylko jedna z wielu, czasami trudnych spraw, jakie były poruszane podczas spotkania.

Grupa gospodarzy z Bolimowa, która 21 maja odwiedziła resort rolnictwa wzięła udział w szkoleniu dotyczącym nowych zasad przyznawania płatności bezpośrednich oraz funduszy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020.

– Najważniejszym zadaniem jakie stoi teraz przed ministerstwem, którym kieruję, jest uruchomienie nowego PROW-u. Trwają intensywne prace legislacyjne nad rozporządzeniami, dzięki którym odbędą się pierwsze nabory. Liczę, że jeszcze w czerwcu i lipcu zaczniemy przyjmować wnioski o pomoc finansową na zalesianie, pomoc dla młodych rolników oraz modernizacje gospodarstw rolnych – powiedział minister Marek Sawicki.      

Ministerstwo rolnictwa aktywnie szkoli polskich rolników tak, aby jak najefektywniej wykorzystali fundusze z nowej unijnej perspektywy finansowej. Głównym celem PROW 2014 – 2020, w ramach którego przewidziano 15 działań, jest poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich. Łącznie na ten cel będzie przeznaczone 13,5 mld euro, z czego środki unijne to ok. 8,6 mld euro, a krajowe 4,9 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI