Sandomierz: Apel o pilną interwencję MRiRW w sprawie niskich cen jabłek

Autor: Echo Dnia 04 października 2021 08:04

Sandomierz: Apel o pilną interwencję MRiRW w sprawie niskich cen jabłek Sandomierz: Apel o pilne podjęcie interwencji w sprawie niskich cen jabłek/ fot. shutterstock.com

- Radni powiatu sandomierskiego przyjęli jednomyślnie apel do ministra rolnictwa o pilną interwencję w związku z drastycznie niskimi cenami skupu jabłek przemysłowych deserowych. "Za" głosowali wszyscy radni obecni na sesji - podaje Echo Dnia.

Od 28 do 30 groszy za kilogram jabłka przemysłowego, od 60 - 90 - za kilogram deserowego - tyle otrzymują w skupach sadownicy z terenu powiatu sandomierskiego.

- Są to stawki zdecydowanie za niskie, mogące pokryć jedynie koszt zbiorów, nie wspominając o uprawie, czy jakimkolwiek zarobku - mówi dla Echo Dnia Marcin Piwnik, starosta powiatu sandomierskiego.

- Problemy stały się powodem apelu rady powiatu sandomierskiego do ministra rolnictwa Grzegorza Pudy o szybką interwencję. Radni zwracają uwagę, że jabłek nie jest aż tak dużo, by nie można było ich przetworzyć. Sadownicy nie widzą powodu, by taka ilość miała odbijać się na cenie. Radni widzą zagrożenie upadku wielu gospodarstw -podaje serwis Echo Dnia.

Więcej na Echo Dnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI