Rząd nie zamierza obniżać marży i akcyzy na paliwo

$data.author.description Autor: farmer.pl 15 października 2021 15:08

Rząd nie zamierza obniżać marży i akcyzy na paliwo PSL wezwało wczoraj rząd do obniżenia marży i akcyzy na paliwo, by przyhamować drastyczny wzrost cen. / fot. pixabay

PSL wezwało wczoraj rząd do obniżenia marży i akcyzy na paliwo, by przyhamować drastyczny wzrost cen. PiS nie zamierza jednak takich działań podejmować - podaje farmer.pl.

Poseł Krzysztof Paszyk z PSL na konferencji prasowej w Sejmie apelował wczoraj do rządu o ingerencję, w związku z drożyzną na stacjach benzynowych. Zapowiedział, iż PSL będzie wnioskowało o obniżenie marzy i akcyzy na paliwa, tak by ceny spadły o około złotówkę na litrze.

Nadzieje na spadek cen paliwa rozwiał jednak rankiem polityk PiS Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, który w rozmowie ze stacją radiowa RMF stanowczo zaprzeczył, aby rząd planował obniżki akcyzy na paliwo w ramach Polskiego Ładu. Rząd nie podejmie takich działań, gdyż odpowiedzialna władza musi dbać, aby budżet się spinał - stwierdził minister. Sellin argumentował przy tym, iż obecnie Polacy zarabiają już więcej, więc nie odczuwają tak podwyżek. Zapewnił natomiast, że w ramach Polskiego Ładu dla wsi, wprowadzone zostaną większe dopłaty do paliwa rolniczego.

Więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI