Rusza sprzedaż ubezpieczeń upraw z dopłatami z budżetu państwa

Autor: Agrobiznes w TVP 24 września 2021 13:06

Rusza sprzedaż ubezpieczeń upraw z dopłatami z budżetu państwa Jesienny sezon sprzedaży dotowanych ubezpieczeń rolnych właśnie się rozpoczął./ fot. shutterstock

Przymrozki, grad, nawalny deszcz. Pora zabezpieczyć uprawy rolne przed kapryśną pogodą. Rozpoczęła się sprzedaż ubezpieczeń upraw z dopłatami z budżetu państwa – informuje Agrobiznes w TVP.

Jak nie susza to grad. Jak nie upał to przymrozek. Produkcja pod chmurką do łatwych nie należy.

Jesienny sezon sprzedaży dotowanych ubezpieczeń rolnych właśnie się rozpoczął. Daniel Zahorenko, wiceprezes Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w rozmowie z Agrobiznesem przyznaje, że mają podpisaną umowę z ministerstwem rolnictwa i zwiększone środki. - Zapewniam wszystkich rolników, że pieniędzy w tym roku dla wszystkich wystarczy – dodaje.

Warto pamiętać, że ci rolnicy, którzy uzyskali płatności bezpośrednie do gruntów rolnych mają obowiązek ubezpieczania upraw od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych przez powódź, suszę, grad, ujemne skutki przezimowania lub wiosenne przymrozki.

- Ubezpieczamy w tym momencie to wszystko co zostanie wysiane na jesień czyli uprawy ozime ale też dopuszczamy za zgodą towarzystwa ubezpieczenie nasadzeń drzew i krzewów owocowych – mówi Daniel Zahorenko.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI