Rosja i Białoruś opracują wspólną politykę rolną

$data.author.description Autor: farmer.pl 14 września 2021 13:09

Rosja i Białoruś opracują wspólną politykę rolną W ramach zacieśniania współpracy między Rosją a Białorusią Moskwa i Mińsk zgodziły się także na opracowanie wspólnej polityki rolnej / fot. shutterstock

W ramach zacieśniania współpracy między Rosją a Białorusią Moskwa i Mińsk zgodziły się także na opracowanie wspólnej polityki rolnej - informuje farmer.pl.

Zgodnie z oświadczeniem szefów rządów Rosji i Białorusi, istotą projektu jest dostosowanie ustawodawstwa krajowego w celu dalszego rozszerzenia handlu rolnego między dwoma sąsiadującymi krajami, zniesienia barier administracyjnych, zapewnienia stabilnych dostaw żywności w obu krajach oraz promowania rozwoju naukowo-technicznego rolnictwa.

 Między innymi mają zostać zharmonizowane systemy informacyjne państwowych organów nadzoru odpowiedzialnych za kontrole weterynaryjne i fitosanitarne, zapewniając w ten sposób identyfikowalność produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego.

Według serwisu informacyjnego RosBusinessConsulting (RBC), Rosja jest największym importerem białoruskich produktów rolno-spożywczych, z udziałem wartościowym 74,4 proc. w 2020 r. Udział Białorusi w rosyjskim eksporcie rolnym wyniósł 4,7 proc.

Więcej na www.farmer.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI