×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rolnik traci na rozregulowanym handlu i wysokich cenach opału

Autor: PAP 02 czerwca 2022 15:52

Rolnik traci na rozregulowanym handlu i wysokich cenach opału Michał Kolodziejczak, lider AgroUnii

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak zapowiedział w czwartek w Zamościu rozpoczęcie za cztery tygodnie szerokiej ofensywy spotkań na terenie całego kraju. Do najważniejszych problemów Polaków zaliczył: rozregulowany handel i wysokie ceny opału.

Kołodziejczak zapowiedział "szeroką ofensywę spotkań i rozmów z ludźmi, które rozpoczniemy za cztery tygodnie w całej Polsce". "Będziemy spotykać się z ludźmi, jeździć, rozmawiać, przekonywać, że na Polskę można mieć lepszy pomysł, że może być zaplanowana" - wyjaśnił.

AgroUnia rozpocznie cykl spotkań

Następnie wskazał dwa najważniejsze problemy Polaków: rozregulowany, źle zorganizowany i przejmowany przez zagraniczne korporacje handel, który jego zdaniem jest przyczyną bardzo wysokiej inflacji oraz bardzo drogi opał.

Przyczyny wysokiej inflacji

Zdaniem Kołodziejczaka, przyczyn inflacji należy szukać w wysokich marżach. Lider AgroUnii zaproponował wizję państwa silnego, niezależnego energetycznie, żywnościowo i gromadzącego strategiczne zasoby, których zapasy mają wystarczyć na co najmniej kilka miesięcy.

Jarosław Miściur z AgroUnii powiedział, że ruch buduje w swoich strukturach związki zawodowe rolników i pracowników, które mają być "głosem obywateli".

Kołodziejczak dodał, że związki dysponujące strukturami w 12 województwach już teraz stanowią ważne zaplecze AgroUnii i liczą po kilkadziesiąt osób w każdym regionie.

Po konferencji w Zamościu Kołodziejczak zapowiedział wizyty w gospodarstwach w okolicy Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego.

O godz. 19 lider AgroUnii zaplanował spotkanie otwarte z mieszkańcami w hotelu Antoni w Tomaszowie Lubelskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI