Rolniczy związek Coldiretti: 34 mld euro strat branży gastronomicznej z powodu pandemii

Autor: PAP 13 października 2020 15:32

Rolniczy związek Coldiretti: 34 mld euro strat branży gastronomicznej z powodu pandemii 34 miliardy euro wyniosą w tym roku straty branży gastronomicznej we Włoszech/ fot. unsplash

34 miliardy euro wyniosą w tym roku straty branży gastronomicznej we Włoszech z powodu pandemii Covid-19 - taką prognozę przedstawił we wtorek związek rolników indywidualnych na podstawie analiz Instytutu Badań Rynku Żywnościowego.

Rolniczy związek Coldiretti przypomniał, że branża restauracyjna to jeden z sektorów najbardziej dotkniętych przez konsekwencje pandemii.

W opublikowanym raporcie podkreślono, że w wyniku obecnego kryzysu sanitarnego konsumpcja śniadań, obiadów i kolacji poza domem spadła we Włoszech o 40 procent, co w "dramatyczny sposób" wpłynęło na całą gałąź produkcji rolno-spożywczej.

Organizacja odnotowała, że po raz pierwszy na mocy ustawy przyjętej niedawno przez parlament rząd Włoch przeznaczy 600 milionów euro na wsparcie dla restauracji i ośrodków agroturystycznych jako rekompensatę za poniesione straty.

Według najnowszego rządowego dekretu w sprawie zaostrzenia walki z drugą falą epidemii, opracowanego w nocy z poniedziałku na wtorek, bary i restauracje w całym kraju muszą być zamykane o północy. Do godz. 21 dozwolona jest konsumpcja na stojąco, później klientów można obsługiwać wyłącznie przy stolikach. Dekret będzie obowiązywał od środy do 13 listopada. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI