×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rolnicy drugi dzień blokują drogi. Do protestów dołączają sadownicy

Autor: PAP 25 sierpnia 2021 08:42

Rolnicy drugi dzień blokują drogi. Do protestów dołączają sadownicy Wawrzeńczyce, 25.08.2021. Rolnicy zrzeszeni w Agrounii drugi dzień protestują na drogach w całym kraju. PAP/Łukasz Gągulski

Blokady dróg mają być kontynuowane m.in. na dk 12 w woj. łódzkim, dk 11 w woj. wielkopolskim, dk 19, dk 76 w woj. lubelskim i dk 50 w woj. mazowieckim, gdzie na drogę wychodzą także sadownicy. Rozpoczęła się także pikieta przed zakładem przetwórczym Döhler w Kozietułach Nowych.

Rolnicy wyszli na ulicę we wtorek rano. W sumie zablokowali drogi w 14 miejscach w siedmiu województwach: wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim, małopolskim, kujawsko-pomorskim i lubelskim. Część blokad ma zakończyć się w środę rano, ale w kilku lokalizacjach zapowiedziano 48-godzinny protest lub nowe zgromadzenia.

Blokady dróg - protesty rolników i sadowników

W środę nadal nieprzejezdna ma być droga krajowa nr 12 w Srocku w woj. łódzkim, na którą wyjechało kilkadziesiąt ciągników i maszyn rolniczych. W takiej samej formie protest ma być kontynuowany również m.in. na dk 11 w Nowym Mieście nad Wartą w woj. wielkopolskim, dk 19 w Radzyniu Podlaskim na wysokości skrzyżowania z drogą dk 63 w kierunku Sławatycz oraz na dk 76 w Wólce Zastawskiej w woj. lubelskim. Na godz. 9 zapowiedziano zaś rozpoczęcie protestu na dk 15 w Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim.

"Nie zwalniamy tempa. W Wielkopolsce, dochodzą trzy lokalizacje (m.in. okolice Ostrowa Wlkp. i Piły - PAP), w sumie będziemy w 4 miejscach. Na drogę wychodzą sadownicy w Czaplinku na Mazowszu (dk 50). W województwie kujawsko-pomorskim będzie blokada ronda w Brodnicy (rondo przy Bosmanie). Rolnicy nie schodzą z drogi na Lubelszczyźnie - w Radzyniu Podlaskim i w Wólce Zastawskiej" - poinformowała AgroUnia.

W tych miejscach kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Policja kieruje ruch objazdami.

Pikieta sadowników w Kozietułach

Pod zakładem Döhler w Kozietułach Nowych o 9 rano rozpoczęła się pikieta i konferencja prasowa Związku Sadowników RP i AgroUnii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI