Rolnicy blokowali centra dystrybucyjne supermarketów. Zostali aresztowani

Autor: PAP 07 lipca 2022 12:36

Rolnicy blokowali centra dystrybucyjne supermarketów. Zostali aresztowani Aresztowano 19 rolników, w tym dziewięciu nieletnich, blokujących centrum dystrybucyjne supermarketów/ fot. shutterstock

Holenderska policja aresztowała w czwartek wczesnym rankiem 19 rolników, w tym dziewięciu nieletnich, którzy od trzech dni blokowali centrum dystrybucyjne supermarketów w Bleiswijk na południu kraju.

Od poniedziałku protestujący rolnicy blokowali w całej Holandii wiele centrów, z których dostarczano towary do supermarketów. Jednym z nim był magazyn w Bleiswijk, który zaopatrywał sieci Aldi, Jumbo i Hoogvliet.

Aresztowania protestujących rolników w Holandii

W czwartek około godz. 5 rano policja wezwała do rozejścia się grupę demonstrantów, którzy traktorami zablokowali wjazd do centrum. Jak relacjonują media, nie posłuchali oni poleceń funkcjonariuszy i zostali aresztowani.

"Nie doszło do żadnych ekscesów i atmosfera była spokojna" - powiedział dziennikarzom rzecznik policji. Z informacji jaką przekazał on mediom wynika także, że zabezpieczonych zostało dwanaście traktorów. "Nie zostaną skonfiskowane i będzie można je odebrać w innym miejscu" - wyjaśnił rzecznik.

W Niderlandach trwają protesty przeciwko rządowym planowym ograniczania emisji tlenku azotu. Rolnicy od wielu dni blokują autostrady oraz drogi lokalne w wielu częściach kraju. Organizatorzy zapowiadają kontynuowanie protestu i jego rozszerzenie m.in. o blokowanie dojazdów do lotnisk.

W nocy z wtorku na środę policjanci oddali strzały do protestujących rolników niedaleko Heerenveen w północnej części kraju. Trzech z nich zostało aresztowanych, w tym 16-latek, który kierował traktorem, do którego strzelali funkcjonariusze.

Czytaj także: 

Protesty rolników w Holandii. Już widać braki warzyw na półkach

Holandia: Policjanci strzelali "na oślep" do rolników

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI