Resort rolnictwa poproszony o informacje ws. wiceministra Kaczmarczyka

Autor: PAP 12 września 2022 12:34

Resort rolnictwa poproszony o informacje ws. wiceministra Kaczmarczyka Wiceminister Norbert Kaczmarczyk/ fot. MRiRW

Resort rolnictwa został poproszony o informacje w sprawie wiceministra Norberta Kaczmarczyka - podał szef KPRM Michał Dworczyk. Chodzi o medialne informacje, które w ostatnim czasie pojawiły się w mediach na temat wiceministra rolnictwa i kontrowersje z tym związane.

Pod koniec sierpnia media informowały o ślubie wiceministra rolnictwa. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full. Szeroko opisywany przez media był także prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych. Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor urządzenia opublikował na swoim profilu na Facebooku. W ostatnich dniach Wirtualne Media informowały, że Norbert Kaczmarczyk pomógł bratu w poddzierżawieniu państwowej ziemi.

Wiceminister Kaczmarczyk pomógł bratu w poddzierżawieniu państwowej ziemi?

Dworczyk został zapytany w RMF FM, czy premier Mateusz Morawiecki zarządał już wyjaśnień od wiceministra Kaczmarczyka.

"Pierwsza uwaga: opieramy się w tej chwili na informacjach medialnych, druga - te informacje rzeczywiście są niepokojące" - odpowiedział minister.

"Standardowo w takiej sytuacji bezpośredni przełożony dane wiceministra jest proszony o informację i wyjaśnienia. Taka sytuacja ma miejsce również w tym przypadku" - dodał.

Dopytywany, czy premier Morawiecki zażądał wyjaśnień od wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka ws. wiceministra Kaczmarczyka, szef KPRM odparł: "Standardowo resort rolnictwa został poproszony o informacje w tej sprawie".

Przyznał, że nie wiem, czy już taki dokument wpłynął. "Jestem przekonany, że ta odpowiedź i te wyjaśnienia trafią do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - dodał i przekazał, że informacja nie będzie utajniona. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI