Puda: Zielony Ład, który ma służyć przyszłym pokoleniom, próbuje się upolitycznić

Autor: PAP 20 czerwca 2021 14:04

Puda: Zielony Ład, który ma służyć przyszłym pokoleniom, próbuje się upolitycznić Grzegorz Puda, minister rolnictwa/ fot. PTWP

Cały model Zielonego Ładu, który ma służyć naszym przyszłym pokoleniom, brutalnie próbuje się upolitycznić i przekazać, że jest to jakakolwiek polityczna, czy ideologia, czy sposób myślenia" - powiedział w sobotę podczas konferencji "Europa Karpat" minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

Konferencja "Europa Karpat" w sobotę po raz 29. zgromadziła polityków, naukowców i samorządowców z krajów regionu karpackiego. Podczas konferencji poruszone zostały kwestie dotyczące przyszłości Europy, polskiego przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w 2022 r., Zielonego Ładu oraz zagadnienia związane ze środowiskiem Karpat.

Minister rolnictwa podkreślił w swoim wystąpieniu, że "ten cały model Zielonego Ładu, który ma służyć naszym przyszłym pokoleniom, brutalnie próbuje się upolitycznić i przekazać, że jest to jakakolwiek polityczna, czy ideologia, czy sposób myślenia".

Podkreślił, że w zupełności się z tym nie zgadza. "To jest właściwie w tej chwili jedyny kierunek, którym należy iść, aby można było doprowadzić do tego, aby przywrócić możliwość funkcjonowania tych małych i średnich gospodarstw, tych zrównoważonych gospodarstw" - ocenił Puda.

Jak mówił, "z jednej strony myśląc o ekonomii, z drugiej strony myśląc o środowisku pokazuje się, że ten model, który bardzo długo funkcjonował, czyli model dużych gospodarstw, tych takich przemysłowych gospodarstw po prostu, jak widać się nie sprawdził". "W związku z tym wprowadzanie z powrotem małych, promowania małych i średnich gospodarstw, wspierania tych małych i średnich gospodarstw jest naturalną drogą, z jednej strony wspierania polskiego rolnictwa, a z drugiej strony to daje możliwość wprowadzenia produktów dużo wyższej jakości z mniejszą ilością chemii, dla konsumentów, którzy żyją w terenach miejskich" - zaznaczył Puda. W związku z tym - jak dodał - ta korzyść z pewnością jest obopólna.

Konferencja zorganizowana została przez byłego marszałka Sejmu, przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych Marka Kuchcińskiego oraz przewodniczącą Delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE Barbarę Bartuś. W wydarzeniu wziął też udział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Kuchciński, otwierając konferencję podkreślił, że Europa Karpat jest centrum Europy Środkowej, a także jednym z największych obszarów wielkich makroregionów europejskich. "Z perspektywy debaty nad przyszłością Europy włączamy się w dyskusję nad przyszłością naszego kontynentu, ale zapraszając do współpracy również tych, którzy mieszkają poza Unią Europejską" - powiedział Kuchciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI