×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Puda: projekt ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma przywrócić godność rolnika

Autor: PAP 12 czerwca 2021 14:30

Puda: projekt ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma przywrócić godność rolnika Puda: projekt ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma przywrócić godność rolnika/ fot.MRiRW

Projekt ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma przywrócić godność rolnika, godność rodzinnym gospodarstwom rolnym; głównym jego celem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw - powiedział w sobotę minister rolnictwa Grzegorz Puda na debacie "Polski Ład. Od pola do stołu" w Balicach.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że jednym z elementów Polskiego Ładu jest projekt ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym. "To ustawa, która tak naprawdę ma przywrócić pewną godność, godność rolnika, godność rodzinnym gospodarstwo rolnym, po to, aby rolnicy mogli czuć się bezpiecznie, aby byli przekonani o tym, że ich działalność w terenach wiejskich przynosi efekty nie tylko im, ich rodzinom, ale również wszystkim Polakom i wszystkim konsumentom" - powiedział Puda.

Jak mówił, ta ustawa jest jednym z narzędzi, które będzie pomagało rolnikom w ich pracy. "Ale także w funkcjonowaniu wszystkich tych małych i średnich gospodarstw, o których mówił pan premier, czyli tych gospodarstw, które tak naprawdę przez wiele lat miały o wiele trudniej niż te duże gospodarstwa" - zaznaczył minister rolnictwa.

Podkreślił, że projekt tej ustawy zawiera rozwiązania nowatorskie, które będzie służyły również finansowaniu. "Otóż bardzo ważne jest, aby w takim momencie, w którym myślimy o polskim rolnictwie, w którym finansujemy polskie rolnictwo, również pomyśleć o tym, aby te środki finansowe, które trafiają do polskiego rolnictwa, były w znacznej mierze pochodzenia od nas z kraju" - powiedział Puda.

Zaznaczył, że głównym celem ustawy jest przede wszystkim wspieranie rozwoju małych i średnich gospodarstw. "Chcemy, aby ci wszyscy którzy uprawiają, którzy prowadzą tą działalność w Polsce mogli być przekonani, że są bezpieczni, że mogą to robić spokojnie, a my w ramach naszych działań pokazujemy, że te działania, te ustawy będą służyć przede wszystkim polskim rolnikom" - podkreślił szef resortu rolnictwa.

Chcemy też - dodał - "aby ta ustawa pokazała młodym ludziom, że warto zostać na wsi". "Po pierwsze warto zostać dlatego, że przygotowujemy pakiety rozwiązań, aby zachęcić młodych rolników, aby zachęcić tych wszystkich, którzy jeszcze się zastanawiają, czy warto zostać na wsi, aby im powiedzieć - tak, warto zostać na wsi, warto funkcjonować" - podkreślił Puda. (

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI