Puda podaje daty wdrożenia Polskiego Ładu dla wsi

$data.author.description Autor: farmer.pl 13 października 2021 13:43

Puda podaje daty wdrożenia Polskiego Ładu dla wsi Znamy daty wdrożenia Polskiego Ładu dla wsi/ fot. unsplash

9 października br. partia rządząca ogłosiła pakiet siedmiu spraw, których wdrożenie oznacza większe wsparcie dla rolnictwa. Teraz Grzegorz Puda minister rolnictwa mówi o terminach ich wdrożenia w życie.

Podczas konwencji partyjnej w Przysusze program dla wsi ogłosili wspólnie Mateusz Morawiecki, premier RP, Grzegorz Puda, minister rolnictwa i Jarosław Kaczyński, wicepremier i szef Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy mówili o potrzebie natychmiastowego wsparcia gospodarstw rolnych, które będzie realizował rząd. Powstały stałe mechanizmy, które poprawią dochody rolników i mieszkańców wsi.

Teraz Grzegorz Puda, minister rolnictwa podaje daty, od kiedy poszczególne sprawy będą realizowane.

– Polski Ład dla polskiej wsi to siedem spraw dla polskiej wsi – podkreślił Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Płatności bezpośrednie na średnim poziomie przekraczającym średnią UE

Szef resortu rolnictwa podał daty od kiedy te sprawy będą wdrażane w życie.

Pierwsza z nich dotyczy płatności bezpośrednich. – Dzięki utrzymaniu płatności redystrybucyjnej oraz przywróceniu od 2022 r. uzupełniającej płatności podstawowej finansowanej z budżetu krajowego w wysokości 400 mln zł. (płatność została wycofana w 2014 r.), rolnicy posiadający gospodarstwa o wielkości od 3 do 30 ha użytków rolnych (grupa gospodarstw o najniższych dochodach) uzyskają płatności bezpośrednie na średnim poziomie przekraczającym średnią UE. Od 2023 r., dzięki utrzymaniu wprowadzonego od 2022 r. wsparcia krajowego oraz zwiększeniu środków na płatność redystrybucyjną i rozszerzeniu jej zakresu, średni poziom wsparcia na hektar będzie wyższy od przeciętnej unijnej we wszystkich gospodarstwach do 50 ha (97% gospodarstw).

Więcej na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI