Puda: państwa UE powinny decydować, ile środków przeznaczą na działania prośrodowiskowe

Autor: PAP 20 października 2020 09:14

Puda: państwa UE powinny decydować, ile środków przeznaczą na działania prośrodowiskowe Grzegorz Puda, minister rolnictwa/ fot. PTWP

Państwa członkowskie same powinny decydować, ile środków przeznaczą na różne działania prośrodowiskowe - poinformował na Twitterze minister rolnictwa Grzegorz Puda w poniedziałek podczas posiedzenia Rady AGRIFISH w Luksemburgu.

Rada ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (AGRIFISH) przyjmuje ustawodawstwo w dziedzinach związanych z produkcją żywności, rozwojem obszarów wiejskich i zarządzaniem rybołówstwem.

"W Luksemburgu trwa posiedzenie #AGRIFISH. Polskiej delegacji przewodniczy Min. Grzegorz Puda. Dzisiejsze rozmowy dotyczą pakietu reform #WPR po 2020 r. w tym: planów strategicznych, finansowania, zarządzania i monitorowania WPR oraz wspólnej organizacji rynków produktów rolnych" - napisało na Twitterze Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Po 2020 r. nastąpią m.in. nowe zasady finansowania rolnictwa, wynikające ze Wspólnej Polityki Rolnej, co związane jest m.in. z nowym okresem programowania funduszy unijnych.

"W dyskusji nad reformą #WPR jesteśmy o krok od przyjęcia podejścia ogólnego. Rolnicy czekają na jasny sygnał, czego oczekiwać w przyszłości i na jakich warunkach zabiegać o wsparcie. Podobnie jak dotychczas WPR musi służyć całemu społeczeństwu" - napisał resort.

"+Państwa członkowskie same powinny decydować ile środków przeznaczą na różne działania prośrodowiskowe w swoich planach, w tym na ekoschematy+ - podkreślił minister Grzegorz Puda podczas posiedzenia Rady AGRIFISH w Luksemburgu" - dodał resort.

Większość państw członkowskich deleguje do Rady jednego ministra odpowiedzialnego za oba sektory, pozostałe zaś - jednego ministra odpowiedzialnego za rolnictwo oraz jednego ministra odpowiedzialnego za rybołówstwo. W posiedzeniach uczestniczy też europejski komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, europejski komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności lub europejski komisarz ds. gospodarki morskiej i rybołówstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI