Puda: bądźmy solidarni z rolnikami i kupujmy polskie produkty

Autor: PAP 14 grudnia 2020 16:30

Puda: bądźmy solidarni z rolnikami i kupujmy polskie produkty Grzegorz Puda, minister rolnictwa

W dobie kryzysu wywołanego koronawirusem, a także przed świętami bądźmy solidarni z rolnikami i kupujmy polskie produkty - zaapelował minister rolnictwa Grzegorz Puda. Podkreślił, że to konsumenci dyktują reguły na wolnym rynku.

Resort rolnictwa w poniedziałek zamieścił na swoim profilu Twitterowym nagranie, w którym szef MRiRW Grzegorz Puda apeluje do kupowania polskich produktów i tym samym wsparcia rodzimych producentów.

"Zaprosiłem was do mojej kuchni, ponieważ chcę państwa zachęcić do bardzo ważnej, zwłaszcza teraz w okresie kryzysu pandemii, akcji pod hasłem +Solidarni z rolnikami+" - podkreślił na nagraniu minister.

Na filmie Puda wyjaśnił, że przygotowuje kanapkę z rodzimych produktów. Wskazał do jej zrobienia można użyć lokalnego chleba, tradycyjnych wędlin i serów.

"Coraz bliżej święta. Mam prośbę postarajcie się państwo, aby na waszym świątecznym stole były potrawy głównie z polskich produktów - świeże, zdrowe i co najważniejsze wasze tradycyjne, lokalne" - zaapelował.

Minister zauważył, że na wolnym rynku to konsument dyktuje reguły. "Bądźmy solidarni z rolnikami i producentami. Kupujmy świadomie. Kupujmy, bo polskie" - zaznaczył Puda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI