PSL: Skutki czystek politycznych Obajtka w ARiMR - odczuwalne do dziś

Autor: PAP 23 marca 2021 15:21

PSL: Skutki czystek politycznych Obajtka w ARiMR - odczuwalne do dziś Według polityków PSL, Obajtek doprowadził ARiMR "do ruiny"/ Fot. materiały prasowe

Będziemy składać interpelacje i pytać w nich o to, ile skarb państwa stracił na "łamaniu prawa pracy" przez Daniela Obajtka w czasie jego prezesury w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - zapowiedzieli w poniedziałek politycy PSL. Według nich, Obajtek doprowadził ARiMR "do ruiny".

Politycy PSL ocenili na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie, że Daniel Obajtek mimo, że był szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tylko przez nieco ponad rok zdążył doprowadzić Agencję "do ruiny". - W półtora roku jego urzędowania zakres realizacji wypłat z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniósł 10 procent - podkreślił rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Pytał też czym zajmowała się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za czasów prezesury Obajtka. - Jeśli tak duże dzisiaj mamy czasowe opóźnienia w wypłacie środków, to czym zajmowała się agencja? Czy tylko i wyłącznie czystkami politycznymi? - mówił Motyka.

Kadrowe czystki w ARiMR?
Według niego, przede wszystkim w Agencji dochodziło "do czystek kadrowych".

- Po czasie można też spojrzeć na to w ten sposób, że był to też taki przyczółek dla działaczy, polityków Prawa i Sprawiedliwości związanych z Obajtkiem, którzy później znajdowali pracę w spółkach skarbu państwa - ocenił rzecznik PSL.

Zapowiedział też, że jego ugrupowanie będzie pytać w interpelacjach "o to, ile skarb państwa stracił na łamaniu prawa pracy przez Daniela Obajtka i jemu podległe osoby".

Poseł Stefan Krajewski (PSL) podkreślił, że skutki czystek politycznych prezesa Obajtka w ARiMR są odczuwalne do dziś. - Stan wypłat środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to zaledwie 60 procent w piątym roku jego realizacji - zaznaczył Krajewski. Według niego, dziś ten proces powinien się kończyć, a "jest dopiero na półmetku".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI